Arduino MEGA 2560 R3 Klon CH340
İndirim!

Arduino MEGA 2560 R3 Klon CH340

2006 1770

Mega 2560, ATmega2560 tabanlı bir Arduino kartıdır. İşlemci bakımından en gelişmiş ATmega tabanlı Arduinoların başında gelmektedir.

- +
Kategoriler: Etiketler:

54 dijital I/O pini vardır. Bunların 14 tanesi PWM çıkışı olarak kullanılabilir. 16 analog girişi, 4 UART (serial port), 16 MHz kristal osilatörü, USB bağlantısı, adaptör girişi, ICSP çıkışı ve bir reset butonu vardır.
Arduino Duemilanove ve Diecimila için tasarlanmış tüm eklentilere(shield) uyumludur.Bu gelişmiş işlemciyi daha fazla pin sayesinde Uno gibi giriş düzey Arduinolar ile yapamadığımız üç boyutlu yazıcı gibi birçok projede kullanabiliriz.Arduino Mega 2560 R3, Arduino Mega’nın en son çıkan modelidir. Bundan önceki modellerde bulunan tüm özellikleri desteklemektedir.
Mega 2560 R3 modeliyle birlikte önceki versiyonlardaki 8U2 modeli yerine 16U2 modeli kullanılmıştır. Bu şekilde daha hızlı veri aktarımı daha az hafıza kullanılarak gerçekleştirilmiştir.

Arduino Mega 2560 USB ‘den ve harici bir adaptör veya batarya ile beslenebilir.
Güç kaynağı otomatik olarak seçilir.Kart 6-20V arasında bir harici kaynaktan beslenebilir.
Eğer 7V’un aşağısında besleme kullanılırsa 5V çıkış pini 5V veremez ve kart dengesiz çalışabilir.
12V’tan yukarı bir harici güç kaynağı kullanılırsa voltaj regülatörü fazla ısınıp karta zarar verebilir.7-12 Volt kullanılması önerilir.

Açık kaynaklı bir geliştirme platformudur.Arduino kütüphaneleri ile mikrodenetleyicileri kolaylıkla programlayabilirsiniz.
Analog ve digital girişleri sayesinde analog ve digital verileri işleyebilirsiniz.Kolay bir şekilde çevresiyle etkileşime girebilen sistemler tasarlayabilirsiniz.
Sensörler kullanarak alınan verilileri işleyerek sistemler tasarlayabilirsiniz.Tasarladığınız sistemlerin çıktıları ile yeni bir donanım yapabilirsiniz.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Arduino MEGA 2560 R3 Klon CH340” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.